Založ si blog

Súčasný Slovenský vládny štvorlístok sa ešte ani nerozvil, a už by ho niektorí ambiciózni jednotlivci chceli sťať, . . . a čo potom vážení . . .

Každý kto sleduje slovenskú politickú scénu vie ako dopadli parlamentné voľby 2016. Ako dlho a nie ľahko sa tvorila koalícia a následne súčasná vláda SR. Po relatívne bezvýchodiskovej situácii, ktorá po voľbách Slovensku hrozila, keď niektorí politologickí experti nevideli žiadnu cestu ako, či skôr bosorovali nové parlamentné voľby pri svojej „lucídnej“ predvídavosti. Chvála bohu nestalo sa tak. Slovensko, súčasná politická scéna, našla riešenie, len a len na základe toho, že kde je vôľa tam je aj skutočne cesta. Čelní predstavitelia súčasných štyroch koaličných strán našli odvahu vziať na seba zodpovednosť a konštruktívne riešiť veci celospoločenské, veci, ktoré sa týkajú každého jedného občana Slovenska. Ministri nového vládneho kabinetu, štátni tajomníci a vedúci úradov, menovaní novou vládou spolu s vyšším a stredným manažmentom a výkonnými pracovníkmi v exekutíve sa ledva zopárkrát nadýchli a už sú atakovaní …
Niektorí politickí opoziční exponenti však všade vidia profitérov, špekulantov, ľudí, ktorí ukrajujú zo spoločného bochníka väčší kus. Neviem, sme rôzni, možno sú aj takí … ,nuž – čistému je všetko čisté. Ale jedným dychom sa však pýtam, ak sú tam jednotlivci, ktorí „konzumujú“, či hltajú veľkou lyžicou zo spoločnej misy viac ako by si zasluhovali, sú práve tí, ktorí na tieto veci poukazujú lepší, charakternejší, svedomitejší, altruistickejší ? Neverím! Verím viac tomu, že sa za tým mnoho ráz ohováraním a fabulovaním skrýva len praobyčajná zášť, závisť, pokrytectvo a až chorobná túžba po moci.
To nám chcete (chcú) nahovoriť, že súčasný premiér R. Fico (predseda SMER-SD), ktorý prekonal srdcovú príhodu a následnú operáciu a terajší predseda parlamentu A. Danko (predseda novej, obrodenej SNS), ktorý musel absolvovať operáciu žalúdka, sú azda masochisti, či živé zápalné pochodne, ktoré oferujú len tak mirnix – tirnix, z nepochopiteľnej recesie svoje zdravie na oltár vlasti ? Čím asi boli vyvolané ich osobné problémy, nebodaj tým, že sa im tak ľahko žilo ? Áno, pocit zodpovednosti generuje emócie, stres, ktorý predovšetkým zaťažuje psychiku a sekundárne aj somatické zdravie. Áno, každý jeden z nás máme vlastné psyché, emócie, city a pocity plynúce aj zo zodpovednosti, … a pokiaľ nie sme sociopati, ak chcete psychopati (citovo vyprahnuté indivíduá, disponujúce výlučne so svojím “veľkým” JA a ničím iným), tak sme ešte stále chvála bohu ľudia, a to z nás robí skutočné a neopakovateľné bytosti tvoriace človečenstvo a nie bezduchú animálnu ríšu, „prepáčte zvieratká – nemé tváre“, vlastne, ešte niečo oveľa, oveľa horšie … Čo všetko dokážu indivíduá, patogénne túžiaci po moci “efemérnom a mnoho ráz virtuálnom piedestále slávy” bez pocitu zodpovednosti …od bazálneho – manipulovať s ľuďmi, samozrejme len s tými, ktorí sa dajú, ktorí nevidia transparentnosť propagandy – balamutenia a zavádzanie cez overené a modifikované “goebbelsovské (Goebbels- šéf propagandy vojnového nacistického Nemecka), či beriovské (Beria – šéf ruskej NKVD- pravá ruka Stalina)” triky, až po absolútne bizarné praktiky … cez modifikované “modus operandi” viď. aplikované aj v súčasnosti, ale hlavne v etapách pohnutých dejín …
Opäť trošku naspäť. Áno, aj dovtedy pre mnohých “nečitateľný” B. Bugár (predseda HID- Most), ukázal svoju pravú ľudskú tvár, keď celá ťarcha chodu Slovenska spočívala určitý čas práve na jeho ramenách. Autenticky si pamätám jeho myšlienku, ktorá vonkoncom z jeho strany nebola frázou, ale výrokom od srdca: „Kolegovia, (R.Fico a A. Danko), ja Vás počas Vašej neprítomnosti budem zastupovať a snažiť sa Vám aj pomáhať, pomáhať aj svojou modlitbou, modlitbou za Vaše uzdravenie.“
Dnes už tiež chápem R. Procházku, prečo odišiel z vtedajšej KDH, kde skoro každý kopal a dribloval s vlastnou loptou (píšem skoro, teda nie všetci), len a len pre svoje osobné záujmy a voliči KDH to po určitom čase dokázali demaskovať…. viď. volebný výsledok – offside z veľkej politiky.
Určite, že aj tzv. typická pravica má vo svojich radoch šikovných, vzdelaných a charakterných ľudí, ale ich um a možnosť a potenciál zmysluplne pomôcť … zatieňuje niekoľko až chorobne ambicióznych ľudí svojou oduševnenou bezobsažnou vravou a vulgarizmami. Tieto decibely a fronetická forma ich prejavu paradoxne pripomína obdobie pred a počas “Víťazného” februára …
Moje obe staré mamy pochádzali z klasického prostredia, tu medzi Dunajom a Tatrami, a tak ako skutočné čisté duše, ktoré citlivo vnímali každú vonkajšiu zmenu k horšiemu, či potenciálne nebezpečenstvo spôsobené človekom (lepšie ako hociktorý študovaný psychológ, či sociológ), v tichosti svojho číreho a pokojného vnútra sa ponorili do myšlienky a vrúcnej prosby: „Bože, zachráň nás od nepriateľov – pokoja nežičiteľov“ …
Na adresu fakt len niektorých (azda hŕstky) mocichtivých rojkov, ktorí súbežne poberajú solídne poslanecké platy a iné finančné a nefinančné výhody plynúce z ich poslaneckého mandátu, nehovoriac o ich apanážnych aktivitách … nie sú vnútorne spokojní a nimi ani nikdy nebudú, nakoľko ich zhrýza nenávisť a závisť, čo sú najhoršími radcami pri ich konaní a na dôvažok dokážu erodovať ľudskú osobnosť stále hlbšie a hlbšie, viac ako hrdza železo.
Protagonisti nepokoja by týmto nepokojom najradšej kontaminovali celú našu spoločnosť. Pri svojom konaní by si však napriek tomu mali aspoň z časti uvedomiť, že politika a jej výkon, exekutíva, správa veci verejných s následnými konsekvenciami na každého občana našej Slovenskej republiky nie je kasíno, kde sa hrá ruleta a oni nie sú krupieri, aby hádzali na ruletu guličku a na herný plán dávali žetóny v podobe hlasov svojich voličov s jediným zištným úmyslom, možno nám to tentoraz padne tam kde chceme… Ešte väčšie riziko je v tom, že oni neriskujú nič, ale vonkoncom nič, pritom naopak hrajú vabank, systémom hop, alebo trop „fatálny, hromadný suicídny hazard“, hazard s 5 a pol miliónmi občanov Slovenskej republiky, a to je najvyššia forma arogancie a bezhraničnej avantúry, ktorej účet bude vždy a vždy vystavený len a len občanom, ľuďom žijúcim tu, na Slovensku.
Čo s tým ? Nič viac, nič menej, len nechať štvorkoalíciu vládnuť a nechať viesť Slovensko, tak ako bolo dohodnuté pri koaličných rokovaniach, a tak ako bolo v NR SR odhlasované kvalifikovanou väčšinou programové vyhlásenie súčasnej vláde, legitímne, demokraticky pre celé ich funkčné obdobie. V žiadnom prípade nemôžeme dopustiť, aby individuálny záujem, či záujem hŕstky ľudí vrhol našu spoločnosť do neistoty a chaosu, … len aby uspokojili svoju osobnú neovládateľnú obsesiu po moci …
PS:
Po zhruba 22 rokoch reálnych skúseností a praxe v exekutíve na ústredných orgánoch štátnej správy MŠ SR, MF SR a MO SR v skutočne širokej škále problematík viem, že zavádzať, racionalizovať a udržať, či vylepšovať systém, ktorý by fungoval a navzájom aj harmonizoval nie je vonkoncom jednoduché …, ale zároveň viem, som o tom skalopevne presvedčený, že v živote nie je možné vytvoriť dokonalý systém (spoločenské alias perpetum mobile, či akési nebo na zemi). Zabudnime na to, ale nerezignujme, práve naopak … Aj z uvedeného dôvodu si dovoľujem sa k súčasnej situácii, snahe o vyvolanie politickej turbulencie vyjadriť, pardon, po tom čo som skúsil, videl a hlavne spravil bez akýchkoľvek vedľajších benefitov, je to priam moja povinnosť …

Vďaka zahraničnej politike R. Fica sa Slovensko vyhlo projektilu, vystreleného z . . .

14.06.2017

...hlavne EU, z pištole predsedu Európskej Komisie Jean-Claude Junckera ... : Úvod: Brusel 14. júna (TASR) - Právne konanie Európskej komisie (EK) voči trom stredoeurópskym krajinám kvôli neplneniu viac »

Sú veriaci ľudia hlupáci, alebo nosí Boh topánky č. 43 . . .

13.06.2017

Perex: Ak čítate, tak skúste čítať do konca, aby ste sa zbytočne nepohoršovali. Zámer je totižto úplne opačný ako vyvoláva názov príspevku ... Teda vonkoncom žiadna heréza, opak je pravdou... viac »

Peniaze, kapitál ma moc, je však tragédiou keď zahlušuje svedomie.

30.05.2017

Možno sa niekomu tento článok, či úvaha bude zdať akási archaická, či až prežitá, veď žijeme akúsi „New age“ – „Novú dobu, či éru“, ako technologicky, tak i ideovo ..., takže viac »

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Svetová ekonomika sa vracia do normálu, tvrdí banka bánk

25.06.2017 22:47

Rast svetovej ekonomiky sa vracia do normálu, tvrdí banka BIS. Zároveň odporúča skončiť s nízkymi úrokmi a varuje pred snahami zvrátiť globalizáciu.

TURKEY-LGBT/PRIDE

Turecká polícia si tvrdo vynútila zákaz pochodu homosexuálov

25.06.2017 21:30

Pochody za práva LGBTI komunity sa konali vo viacerých európskych aj amerických mestách. V Istanbule polícia proti sprievodu, ktorý úrady zakázali, tvrdo zakročila.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Taliani zatvoria dve banky, môže ich to vyjsť až na 17 miliárd eur

25.06.2017 21:20

Taliansko prispeje na riadenú likvidáciu dvoch regionálnych bánk sumou 5,2 miliardy eur, ale celkové náklady môžu byť až 17 miliárd eur.

volkswagen, protest, štrajk,

Štrajk vo Volkswagene sa skončil, mzdy porastú o 14,2 %

25.06.2017 20:39, aktualizované: 20:50

Štrajk v slovenskom Volkswagene sa skončil. V pondelok o 6:00 sa výroba obnoví v plnej miere.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 263456x
Priemerná čítanosť článkov: 8782x

Autor blogu

Kategórie