Založ si blog

Pán predseda SNS, JUDr. Andrej Danko, reakcia –

Krátka reakcia na rozhovor A. Danka z 27.6.2016 pod názvom:

Danko: To, že Maďarič chytá hystériu, je jeho problém

link:http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/397363-danko-to-ze-madaric-chyta-hysteriu-je-jeho-problem/

Hneď v úvode interview sa pán A. Danko vyjadruje:
– “Šéfa opozičnej SaS Richarda Sulíka považuje za nevyspytateľného človeka a niektorých poslancov opozície vzhľadom na to, čo sa deje v parlamente, by odviezol rovno do Pezinka, kde je nemocnica pre psychiatrických pacientov“.
– Každý človek má právo na úzkosť, depresiu, problémy, ktoré vyvoláva dnešná nestabilná doba. Ľudia žijú pod spoločenským, ekonomicko-sociálno-existenčným tlakom. Keď sa k tomu pridá, choroba, strata zamestnanie, strata blízkej osoby a stres každodenný a neutíchajúci, tak potom sa veru začnú podlamovať aj pevnejšie kolená, kolená takých jednotlivcov, ktorí paradoxne ešte nestratili to, čo robí človeka človekom, vnímavosť, cit. Mnohé záťažové situácie, ktoré v nejednom prípade narežíruje a naservíruje sám život sú pre ľudskú dušu, myseľ a následne aj psychosomatický aparát, ako šok absorber toho všetkého nakumulovaného, áno a potom sa dostavuje sa infarkt, apoplexia, žalúdočné vredy, rakovina. (Veď na základe psychického oslabenia je konečnou nie psychika samotná, ale definitívnym terminálom je naša telesná schránka.)
Takže naše telo ako celok psyché a somatika, či chceme, alebo nie je vo vzájomnej interakcii. V zdravom tele zdravý duch, ale platí to aj v inverznej podobe, že zdravá psychika podmieňuje naše telesné zdravie, hoci si to akosi nechceme pripúšťať, či uvedomovať.
– Pán JUDr. Andrej Danko, koľko ľudí trpí úzkostnými problémami (anxiozitou), depresiami, či kombináciou týchto vraj ohromne „bolestivých“, vnútorných až spaľujúcich ťažko popísateľných stavov. (Podľa štatistík má vraj s tým skúsenosti cca 30-40 % populácie, hlavne v tzv. západnom svete vrátane USA – nápor, neistota, a čo potom tzv. bývalý Východný blok …no comment …) Takáto vec môže teda zajtra postihnúť každého z nás…
– Jedinou rezistenciou voči takémuto stavu je paradoxne sociopatia, či psychopatia (viac menej ekvivalentný výraz), teda ich “osobnostní” nositelia , teda vyjadrené prozaicky, indivíduá, u ktorých je absolútna absencia emočnej zložky osobnosti…Principiálne je to s nimi však oveľa horšie, nakoľko sa mnoho ráz jedná o deviáciu osobnosti, sprevádzanú chorobnou túžbou po moci a ctibažnosti, či materiálnom megalomanstve k čomu využívajú rôzne nekalé praktiky: intrigy, ohovárania, šikana, podlé útoky na pre nich nepohodlných ľudí cez tretie osoby … takýchto jednotlivcov to totižto napĺňa,(galvanizuje), dáva nezmyselný “zmysel” ich deštrukčnému mysleniu a následnému konaniu, teda čím horšie, tým lepšie, len aby som mal z toho všetkého osoh ja sám, moje veľké EGO, áno mnoho ráz aj so sadistickými sklonmi v ich konaní…Prakticky všetko, čo robí ľudskú bytosť skutočným človekom, atribúty ľudskosti, sú im úplne cudzie, nechápu ich, berú ich len ako studené lexikálne bezobsahové pojmy. (Pán boh uchovaj človeka natrafiť na takého jedinca, byť nejako na neho “odkázaný”, alebo “podľahnúť” jeho zvráteným praktikám … nebodaj mu ešte umožniť, delegovať moc a dať do ruky pečiatku s právom podpisu… a takýchto jednotlivcov veru nie je až tak málo …)
– Avšak, späť … Niektorí, čo prekonali hlbokú depresiu, konštatujú, že ak existuje peklo, tak to môže byť pre dušu práve taká forma trízne, ako bizarne opisované nikdy neuhasinajúce plamene pekla, tak ako sú pre vyjadrenie utrpenia zobrazované na obrazoch klasických veľmajstrov sakrálneho umenia, či Bibliou samotnou výlučne pre ľahšie pochopenie nám bežným smrteľníkom …
– Áno a práve takýto ľudia, aby neumreli na „smútok“, vnútornú skľúčenosť sa v tých lepších prípadoch zveria do rúk odborníkov a dúfajú, že im ich vnútorné inferno pomôžu aspoň z časti uhasiť. Áno, aj takýto ľudia, sa dostávajú do nemocnice v „Pezinku“, a mnohí z nich už majú za sebou aj operácie či už bypassy srdca, alebo operácie žalúdka, v tých lepších prípadoch benígni nádoroch, nakoľko, tí druhí, ktorým sa táto diagnóza zvrhne na malignitu to už majú aj pri veľkej snahe odborníkov, onkológov zrátané s veľmi krátkym časovým horizontom.
Čo som tým chcel povedať, nuž asi to, že ak by ste tých niektorých poslancov … umiestnili medzi ľudí, ktorí sa potrebujú reálne zotaviť, tak s pánom bohom v takejto spoločnosti by ste nevinným už aj tak dosť trpiacim ľuďom nasypali soľ už aj tak do dosť rozjatrených rán.
– Nie, Vaši “kolegovia”, na ktorých narážate, nepatria do „Pezinku“ oni patria do prostredia niekdajších ruských, sibírskych gulagov, tam, aby aj v reáli skúsili, čo je to Boh na nebi. Bez jedla, v chatrnom odeve, každú omrvinku si odrobiť pri kácaní a zvážaní majestátnych ruských borovíc, v kameňolomoch, a to všetko holými rukami, len za pomoci sekery, či krompáča. Ak by si chceli ísť oddýchnuť, tak by si obydlia, zemlianky museli vybudovať sami a to všetko v krutých mrazoch okolo 40 C pod nulou. Ak by tam neuhynuli do pár dní, tak by sa naučili ako sa dorába „chlieb“. Chlieb so špeciálnou receptúrou. Jeden diel extra hrubej múky a tri diely kôry zo stromov, aspoň keď nie energická a nutričná hodnota, ale vraj aj tak sa dá zahnať, oklamať hlad. Áno len v takýchto podmienkach možno by niektorí z nich prísť na iné myšlienky a zistiť, o čom je život, a ako, za akých podmienok sa dorába chlieb náš každodenný.
A ak by takýto zopárročný pobyt predsa prežili, tak by sa možno niektorí s nich vrátili do reálu azda aj ako slušní ľudia. A podľa slov tých nevinných, ktorí boli povojnovým stalinským režimom, krutovládou vohnaní do takýchto podmienok, bohužiaľ už nie sú medzi nami (ale mal som to šťastie a možnosť sa s niektorými z nich počas ich života rozprávať, – o to to bolo cennejšie, že sa odtiaľ vrátil jeden zo sto, a to je ešte dobrý pomer). Aj keď to boli skutočne dobrí ľudia už keď tam “išli” – boli násilne odvlečení, po takejto skúsenosti z nich ešte viac vyplávali na povrch skutočné ľudské cnosti: skromnosť, pokora, dobrota, reálna empatia.
– Je paradoxné, ale tam už predtým zo vzácnych ľudí vznikali reálne ľudské diamanty … Na to, aby sa uhlík zmenil nie po chemickej stránke, ale po stránke svojej vnútornej štruktúry a nadobudol neprekonateľnú kvalitu je potrebné fakt mimoriadne extrémne podmienky, obrovský tlak a teplotu, a tak to platí nielen v kryštalografii, ale aj v živote samotnom.
– Osobne si však myslím, že tým Vašim „kolegom“ poslancom, na ktorých vo Vašom interview narážate, „smer Pezinok“ už nie je však rady, pomoci … to sú tie takzvané stratené prípady … Bohužiaľ,… bohužiaľ pre nás všetkých, nakoľko majú v rukách, bola im daná, zverená zákonodárna, moc.
– Akosi sme si neuvedomili, že deti, či infantílni a k tomu zlobou impregnovaní jednotlivci sa nemôžu hrať zo zápalkami, tobôž s dynamitom a tak ohrozovať nielen seba, ale v tomto prípade svoje okolie …
Áno demokratická spoločnosť, aby bola aj reálne demokratická … potrebuje okrem iného aj opozíciu, ale oponenta zmysluplného s konvenčnými a nie bezduchými a anarchistickými praktikami …
—————————————
Dodatok:
– Svojho času som mal to šťastie (v dobe keď sa tešil dobrému zdraviu) viac ráz sa rozprávať výlučne medzi štyrmi očami s dnes už nebohým prof. filozofie a psychológie, teológom Dr. Antonom Hlinkom (autor desiatok hlbokých filozofických a psychologických kníh, ktoré vyšli vo veľkých nákladoch a v mnohojazyčných mutáciách). Neboli to minúty, ale hodiny rozhovorov, debát na rôzne témy…
Ergo, aspoň jedna krátka sekvencia (určené len pre tých vnímavejších, či tých, ktorí si to vedia aj primerane interpretovať…, či vyabstrahovať z toho to podstatné …) :
„Rasťo! Pamätaj si, že ten „rohatý“ (zlo) si tých svojich nájde veľmi, veľmi rýchlo a neskutočne ľahko, a tých ostatných bude pokúšať až do totálneho konca. Vec, že to skutočne vonkoncom nemožno podceňovať, on je oveľa inteligentnejší ako my, my všetci dohromady a na dôvažok vie na koho čo platí. My ľudia, každý z nás máme tú povestnú Achilovu pätu, pričom práve on najlepšie vie, kde sa nachádza. A to, čo som ti povedal nie je z mojej strany žiadna metafora, či mystifikácia …Veru, hovorím Ti, už som toho za svoj život hodne prečítal, naštudoval a hlavne videl a skúsil …“ Priznám sa, že táto jeho konštatácia ma mierne konsternovala. Priznám sa, až ma akosi zamrazilo na chrbte. Nakoľko som vedel, že nemám do činenia s „tuctovým“ človekom a človekom, ktorý by niekedy niečo len tak ľahkovážne púšťal do éteru a jeho rozhľad a intelekt bol viac ako impozantný, obdivuhodný, nikdy však nie povýšenecký, opak bol pravdou.
– Naposledy som don Antona Hlinku stretol, či skôr bol navštíviť v hospici v bratislavskom Prievoze, v čase, keď už bol na vozíku a už sa mu aj veľmi ťažko formulovali myšlienky. Na jednu vec však nezabudnem. Nezabudnem na to, ako sa mu zmenil výzor jeho tváre, keď ma po krátkom čase spoznal. Ako sa mu skleslé napoly vyhasnuté oči (bolo to už v dobe, ante finem) aspoň na chvíľu rozžiarili a vrátil sa mu jeho typický veselý a až ostro prenikavý inteligentný pohľad. Pohľad, v ktorom sa dal vidieť diamant, diamant jeho čistej, skutočnej ľudskej duše …

Úprimne. Nech sa darí, nielen Vám ale celej 4-ke (štvorkoalícii). Vždy však majte na zreteli tú skutočnosť, že to robíte pre občanov nášho relatívne malého, ale o to krajšieho Slovenska, teda ľudí a krajinu ktorí v nej žijú ((-:
Ďakujem,
Ing. Rastislav Kalafut

Podporujte stranu „XY“, ak však budete potrebovať pomôcť Vy, vykašlú sa na Vás

03.08.2017

Po oslovení spolupracovníkom sa stal členom politickej strany XY. Veď prečo nepomôcť uzrieť svetlo sveta dobrej veci, pekným ideám. Veď ich politický program nemal žiadnu výraznú chybu – viac »

Nemecký motor Európy jazdí na pohon z iných krajín EU a Slovensko vo víre dejín . . .

31.07.2017

Nemecko ako iniciátor a hlavný aktér II. svetovej vojny, strojca nevinných obetí, krajina, ktorá vtiahla do plameňov a šialenstva tej doby celý vtedajší svet. Krajina, ktorá bola vtedajšími viac »

Neživme v ľuďoch fikciu, že súčasné Rusko, či USA sú akýmisi svetovými Leviatanmi, škodí to aj EU

08.07.2017

Niektorí takzvaní korektori, či oponenti tzv. konšpiračných teórií paradoxne sami živia iné konšpiračné teórie. Vytvárajú si tie „svoje“, ktoré im z určitých dôvodov vyhovujú, viac »

Gerhard Schröder

Gerhard Schröder: Kritika mojej osoby má pomôcť Merkelovej pred voľbami

17.08.2017 11:20

Nemecký exkancelár Schröder si nemyslí, že by jeho ambícia stať sa členom dozornej rady ruského ropného koncernu Rosnefť poškodzovala obraz SPD pred voľbami.

Rodrigo Duterte, Filipíny

Filipínska polícia zabila pri protidrogovej razii ďalších 26 ľudí

17.08.2017 11:17

Ďalších 26 ľudí bolo zabitých pri protidrogovej razii filipínskej polície v metropole Manila.

väzenie, väznica, mreže, plot

Polícia pátra po 43-ročnom väzňovi

17.08.2017 11:08

Polícia pátra po 43-ročnom väzňovi, ktorý dnes o 07:40 ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici.

Karol Motyka

Sucho láme väzy slovenským obilniciam

17.08.2017 11:00

O slabú úrodu sa postaralo sucho, ktoré obralo poľnohospodárov o jednu pätinu pšenice, jačmeňa, raže a ovsa. Ešte horšia môže byť bilancia jesenných plodín.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 286721x
Priemerná čítanosť článkov: 8433x

Autor blogu

Kategórie