Založ si blog

Pán predseda SNS, JUDr. Andrej Danko, reakcia –

Krátka reakcia na rozhovor A. Danka z 27.6.2016 pod názvom:

Danko: To, že Maďarič chytá hystériu, je jeho problém

link:http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/397363-danko-to-ze-madaric-chyta-hysteriu-je-jeho-problem/

Hneď v úvode interview sa pán A. Danko vyjadruje:
– „Šéfa opozičnej SaS Richarda Sulíka považuje za nevyspytateľného človeka a niektorých poslancov opozície vzhľadom na to, čo sa deje v parlamente, by odviezol rovno do Pezinka, kde je nemocnica pre psychiatrických pacientov“.
!!! 80 – 90 % VŠETKÝCH NEMOCÍ ….. POCHÁDZA PRIMÁRNE Z PSYCHIKY !!!
– Každý človek má právo na stres, vyčerpanosť, úzkosť, depresiu, nespavosť, či únavu, … problémy, ktoré vyvoláva dnešná nestabilná, a pritom tak hektická doba. Ľudia žijú pod spoločenským, ekonomicko-sociálno-existenčným tlakom. Keď sa k tomu pridá, choroba, strata zamestnanie, strata blízkej osoby a stres každodenný a neutíchajúci, tak potom sa veru začnú podlamovať aj pevnejšie kolená, kolená takých jednotlivcov, ktorí paradoxne ešte nestratili to, čo robí človeka človekom, vnímavosť, cit. Mnohé záťažové situácie, ktoré v nejednom prípade narežíruje a naservíruje sám život sú pre ľudskú dušu, myseľ a následne aj psychosomatický aparát, ako šok absorber toho všetkého nakumulovaného, áno a potom sa dostavuje sa infarkt, apoplexia, žalúdočné vredy, rakovina. (Veď na základe psychického oslabenia je konečnou nie psychika samotná, ale definitívnym terminálom je naša telesná schránka.)
Takže naše telo ako celok psyché a somatika, či chceme, alebo nie je vo vzájomnej interakcii. V zdravom tele zdravý duch, ale platí to aj v inverznej podobe, že zdravá psychika podmieňuje naše telesné zdravie, hoci si to akosi nechceme pripúšťať, či uvedomovať.
– Pán JUDr. Andrej Danko, koľko ľudí trpí úzkostnými problémami (anxiozitou), depresiami, či kombináciou týchto vraj ohromne „bolestivých“, vnútorných až spaľujúcich ťažko popísateľných stavov. (Podľa štatistík má vraj s tým skúsenosti cca 30-40 % populácie, hlavne v tzv. západnom svete vrátane USA – nápor, neistota, a čo potom tzv. bývalý Východný blok …no comment …) Takáto vec môže teda zajtra postihnúť každého z nás…
– Jedinou rezistenciou voči takémuto stavu je paradoxne sociopatia, či psychopatia (viac menej ekvivalentný výraz), teda ich „osobnostní“ nositelia , teda vyjadrené prozaicky, indivíduá, u ktorých je absolútna absencia emočnej zložky osobnosti…Principiálne je to s nimi však oveľa horšie, nakoľko sa mnoho ráz jedná o deviáciu osobnosti, sprevádzanú chorobnou túžbou po moci a ctibažnosti, či materiálnom megalomanstve k čomu využívajú rôzne nekalé praktiky: intrigy, ohovárania, šikana, podlé útoky na pre nich nepohodlných ľudí cez tretie osoby … takýchto jednotlivcov to totižto napĺňa,(galvanizuje), dáva nezmyselný „zmysel“ ich deštrukčnému mysleniu a následnému konaniu, teda čím horšie, tým lepšie, len aby som mal z toho všetkého osoh ja sám, moje veľké EGO, áno mnoho ráz aj so sadistickými sklonmi v ich konaní…Prakticky všetko, čo robí ľudskú bytosť skutočným človekom, atribúty ľudskosti, sú im úplne cudzie, nechápu ich, berú ich len ako studené lexikálne bezobsahové pojmy. (Pán boh uchovaj človeka natrafiť na takého jedinca, byť nejako na neho „odkázaný“, alebo „podľahnúť“ jeho zvráteným praktikám … nebodaj mu ešte umožniť, delegovať moc a dať do ruky pečiatku s právom podpisu… a takýchto jednotlivcov veru nie je až tak málo …)
– Avšak, späť … Niektorí, čo prekonali hlbokú depresiu, konštatujú, že ak existuje peklo, tak to môže byť pre dušu práve taká forma trízne, ako bizarne opisované nikdy neuhasinajúce plamene pekla, tak ako sú pre vyjadrenie utrpenia zobrazované na obrazoch klasických veľmajstrov sakrálneho umenia, či Bibliou samotnou výlučne pre ľahšie pochopenie nám bežným smrteľníkom …
– Áno a práve takýto ľudia, aby neumreli na „smútok“, vnútornú skľúčenosť sa v tých lepších prípadoch zveria do rúk odborníkov a dúfajú, že im ich vnútorné inferno pomôžu aspoň z časti uhasiť. Áno, aj takýto ľudia, sa dostávajú do nemocnice v „Pezinku“, a mnohí z nich už majú za sebou aj operácie či už bypassy srdca, alebo operácie žalúdka, v tých lepších prípadoch benígni nádoroch, nakoľko, tí druhí, ktorým sa táto diagnóza zvrhne na malignitu to už majú aj pri veľkej snahe odborníkov, onkológov zrátané s veľmi krátkym časovým horizontom.
Čo som tým chcel povedať, nuž asi to, že ak by ste tých niektorých poslancov … umiestnili medzi ľudí, ktorí sa potrebujú reálne zotaviť, tak s pánom bohom v takejto spoločnosti by ste nevinným už aj tak dosť trpiacim ľuďom nasypali soľ už aj tak do dosť rozjatrených rán.
– Nie, Vaši „kolegovia“, na ktorých narážate, nepatria do „Pezinku“ oni patria do prostredia niekdajších ruských, sibírskych gulagov, tam, aby aj v reáli skúsili, čo je to Boh na nebi. Bez jedla, v chatrnom odeve, každú omrvinku si odrobiť pri kácaní a zvážaní majestátnych ruských borovíc, v kameňolomoch, a to všetko holými rukami, len za pomoci sekery, či krompáča. Ak by si chceli ísť oddýchnuť, tak by si obydlia, zemlianky museli vybudovať sami a to všetko v krutých mrazoch okolo 40 C pod nulou. Ak by tam neuhynuli do pár dní, tak by sa naučili ako sa dorába „chlieb“. Chlieb so špeciálnou receptúrou. Jeden diel extra hrubej múky a tri diely kôry zo stromov, aspoň keď nie energická a nutričná hodnota, ale vraj aj tak sa dá zahnať, oklamať hlad. Áno len v takýchto podmienkach možno by niektorí z nich prísť na iné myšlienky a zistiť, o čom je život, a ako, za akých podmienok sa dorába chlieb náš každodenný.
A ak by takýto zopárročný pobyt predsa prežili, tak by sa možno niektorí s nich vrátili do reálu azda aj ako slušní ľudia. A podľa slov tých nevinných, ktorí boli povojnovým stalinským režimom, krutovládou vohnaní do takýchto podmienok, bohužiaľ už nie sú medzi nami (ale mal som to šťastie a možnosť sa s niektorými z nich počas ich života rozprávať, – o to to bolo cennejšie, že sa odtiaľ vrátil jeden zo sto, a to je ešte dobrý pomer). Aj keď to boli skutočne dobrí ľudia už keď tam „išli“ – boli násilne odvlečení, po takejto skúsenosti z nich ešte viac vyplávali na povrch skutočné ľudské cnosti: skromnosť, pokora, dobrota, reálna empatia.
– Je paradoxné, ale tam už predtým zo vzácnych ľudí vznikali reálne ľudské diamanty … Na to, aby sa uhlík zmenil nie po chemickej stránke, ale po stránke svojej vnútornej štruktúry a nadobudol neprekonateľnú kvalitu je potrebné fakt mimoriadne extrémne podmienky, obrovský tlak a teplotu, a tak to platí nielen v kryštalografii, ale aj v živote samotnom.
– Osobne si však myslím, že tým Vašim „kolegom“ poslancom, na ktorých vo Vašom interview narážate, „smer Pezinok“ už nie je však rady, pomoci … to sú tie takzvané stratené prípady … Bohužiaľ,… bohužiaľ pre nás všetkých, nakoľko majú v rukách, bola im daná, zverená zákonodárna, moc.
– Akosi sme si neuvedomili, že deti, či infantílni a k tomu zlobou impregnovaní jednotlivci sa nemôžu hrať zo zápalkami, tobôž s dynamitom a tak ohrozovať nielen seba, ale v tomto prípade svoje okolie …
Áno demokratická spoločnosť, aby bola aj reálne demokratická … potrebuje okrem iného aj opozíciu, ale oponenta zmysluplného s konvenčnými a nie bezduchými a anarchistickými praktikami …
—————————————
Dodatok:
– Svojho času som mal to šťastie (v dobe keď sa tešil dobrému zdraviu) viac ráz sa rozprávať výlučne medzi štyrmi očami s dnes už nebohým prof. filozofie a psychológie, teológom Dr. Antonom Hlinkom (autor desiatok hlbokých filozofických a psychologických kníh, ktoré vyšli vo veľkých nákladoch a v mnohojazyčných mutáciách). Neboli to minúty, ale hodiny rozhovorov, debát na rôzne témy…
Ergo, aspoň jedna krátka sekvencia (určené len pre tých vnímavejších, či tých, ktorí si to vedia aj primerane interpretovať…, či vyabstrahovať z toho to podstatné …) :
„Rasťo! Pamätaj si, že ten „rohatý“ (zlo) si tých svojich nájde veľmi, veľmi rýchlo a neskutočne ľahko, a tých ostatných bude pokúšať až do totálneho konca. Vec, že to skutočne vonkoncom nemožno podceňovať, on je oveľa inteligentnejší ako my, my všetci dohromady a na dôvažok vie na koho čo platí. My ľudia, každý z nás máme tú povestnú Achilovu pätu, pričom práve on najlepšie vie, kde sa nachádza. A to, čo som ti povedal nie je z mojej strany žiadna metafora, či mystifikácia …Veru, hovorím Ti, už som toho za svoj život hodne prečítal, naštudoval a hlavne videl a skúsil …“ Priznám sa, že táto jeho konštatácia ma mierne konsternovala. Priznám sa, až ma akosi zamrazilo na chrbte. Nakoľko som vedel, že nemám do činenia s „tuctovým“ človekom a človekom, ktorý by niekedy niečo len tak ľahkovážne púšťal do éteru a jeho rozhľad a intelekt bol viac ako impozantný, obdivuhodný, nikdy však nie povýšenecký, opak bol pravdou.
– Naposledy som don Antona Hlinku stretol, či skôr bol navštíviť v hospici v bratislavskom Prievoze, v čase, keď už bol na vozíku a už sa mu aj veľmi ťažko formulovali myšlienky. Na jednu vec však nezabudnem. Nezabudnem na to, ako sa mu zmenil výzor jeho tváre, keď ma po krátkom čase spoznal. Ako sa mu skleslé napoly vyhasnuté oči (bolo to už v dobe, ante finem) aspoň na chvíľu rozžiarili a vrátil sa mu jeho typický veselý a až ostro prenikavý inteligentný pohľad. Pohľad, v ktorom sa dal vidieť diamant, diamant jeho čistej, skutočnej ľudskej duše …
————————-
Úprimne. Pán JUDr. A. Danko, nech sa darí, nielen Vám, strane SNS, ale aj celej 4-ke (štvorkoalícii). Vždy však majte na zreteli tú skutočnosť, že to robíte pre občanov nášho relatívne malého, ale o to krajšieho Slovenska, teda krajinu a ľudí ktorí v nej žijú ((-:
Ďakujem.
S úctou
Ing. Rastislav Kalafut

Nevyhnutnosť spolupracovať – The need to cooperate – Hеобходимость сотрудничества . . .

08.02.2018

"Len krátko": Svet sa neustále vyvíja, čelí novým výzvam ... Toto nie je fráza, je to nutnosť ... potreby vzájomného porozumenia a spolupráce. Bez pochopenia vzťahov medzi ľuďmi, národmi viac »

Nad Bratislavou 29. 1. 2018 letelo UFO . . .

02.02.2018

Moja rodina už spala. Ja som si ešte niečo čítal na internete v obývacej izbe. V tichu noci zrazu niekto zaklopal na dvere. Nechápal som, kto to môže byť, veď už bolo okolo 11. hodiny pred viac »

V Čechách sa už nemusí spievať, Kde domov můj. . .

28.01.2018

Nie týmto názvom nijako nechcem znevažovať peknú českú hymnu, ktorú sme si ešte pre 25 rokmi spievali aj ako súčasť tej vtedajšej našej Česko – Slovenskej, práve naopak. Je to myslené viac »

India, Kašmír, vojaci

Do školy v Indii narazilo auto, zabilo deväť a zranilo 20 detí

24.02.2018 15:51

Vodič SUV v rýchlosti pravdepodobne stratil nad autom kontrolu a narazil do budovy.

rubeľ, Moskva, Rusko

Agentúra S&P zvýšila rating Ruska do investičného pásma

24.02.2018 15:09

Agentúra S&P Global Ratings zlepšila hodnotenie úverovej bonity Ruska o jeden stupeň. Krajina sa dostala do investičného pásma.

Klement Gottwald

Gottwaldov kameň z B. Bystrice skončil v základoch kravína

24.02.2018 14:49

Prvý česko-slovenský "robotnícky" prezident Klement Gottwald bol ešte pred začiatkom svojej politickej kariéry spätý aj s Banskou Bystricou.

Bratislava Parlament Schôdza andrej danko

Pre SNS je téma legalizácie drog uzavretá, pre Fica nie je marihuana problémom

24.02.2018 14:35, aktualizované: 15:13

Podľa Andreja Danka sú klamstvom tvrdenia, že na Slovensku sú v súčasnosti zatváraní mladiství ľudia do väzenia za jednu cigaretu marihuany.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 342345x
Priemerná čítanosť článkov: 7962x

Autor blogu

Kategórie