Založ si blog

Očakávané prezidentské voľby v USA a svet na rázcestí . . .

– Voľby v USA, ich výsledky sa budú dotýkať nielen USA, ale budú mať vplyv aj na celosvetové smerovanie, nakoľko Amerika je bezpochyby svetová veľmoc a svet, teda aj starý kontinent Európa a EÚ a s ňou aj Slovensko stojí na rázcestí, ako ďalej … (globálna hospodársko – ekonomická kríza, kríza ľudských hodnôt – aj keď si to nechceme akosi priznať, Ukrajinský problém, migračná kríza v Európe a mnoho ďalších väčších, či menších, globálnych, či lokálnych, no vždy viac či menej navzájom poprepájaných, previazaných problémov …)
– Hoci som jedným zo zrniečok piesku viac ako sedem miliardového počtu „zrniek“ ľudí zvanom ľudstvo, aj tak mi nedá čo i len v náznakoch zareagovať na blížiace sa prezidentské voľby, ktoré sa čo nevidieť budú konať v USA. Okrem toho, hoc Slovensko je malá krajina, ale aj napriek našej „malosti“ (cca 5,5 mil. obyvateľov) reálne mnoho Slovákov má príbuzných a známych, ktorí sú občananmi USA (o Slovensku sa vo vzťahu k vysťahovalectvu za predošlých 100 – 120 rokov do USA hovorí aj ako o kontinentálnom Írsku). Môžem povedať, že naši vysťahovalci, ktorí budovali prosperujúcu Ameriku a ich potomkovia sú v nejednom prípade na americké pomery nie až tak „radoví“ občania, ale zastávajú v americkej spoločnosti zaslúžene významné posty, aj keď sa akosi o tom veľa nehovorí, či možno ani nevie … ich korene však siahajú sem do srdca Európy.
– Donald Trump je úspešný Newyorker, ktorý nestratil kontakt s realitou. Bohužiaľ niektorým dlhodobým „profesionálnym“ politikom tento syndróm straty kontaktu s realitou totiž hrozí, aj keď musím pripustiť, že aj „plávanie“ v bazéne plnom peňazí môže spôsobiť svoje. Nuž a synergia týchto dvoch fenoménov, to chce fakt vnútorne silnú osobnosť ako po stránke charakterovej, tak i po stránke osobnostnej integrity, aby ostala stáť pevne na zemi a k tomu ešte na vlastných nohách subjektívne pevných, avšak de facto hlinených … a s triezvym myslením, úsudkom. Na druhej strane pánboh uchovaj od osobnosti zmýšľajúcej v intenciách: „Ja som pravda!Alias Boh …“. Stačí sa pozrieť do histórie svetových dejín … ))-:
27.9. 2016 sme mohli byť svedkami prvého z troch duelov dvoch rivalov na post prezidenta USA Mrs. Hillary Clinton vz. Mr. Donald Trump. Neviem ako iní, ale ja na TV imidžovky akosi nie som. Podľa môjho gusta je to všetko akési naškrobené, umelé, reklamné, a teda niekedy aj dosť klamné … aj keď empiricky masovo dosť účinné … (kto sa vie ako „predať“, či výstižnejšie povedané podať divákom) …

– Prečo by som, ak by som bol občanom USA, volil Donalda Trumpa:
x————————————————————x
– Je pravda, že Donald Trump je trošku typ človeka „pusa prozaická“ – spontánny, čo na srdci, to na jazyku. To mu majú mnohí za zlé. Pýtam sa však, nie je to skôr výhoda. Pokiaľ viem takýto ľudia nikdy nerobia nuž povedané nadľahčene zákulisnú politiku. Tak ako to vyjadruje postava gréckeho panteistického bôžika času Janus , ktorý mal dve tváre, aj keď v jeho podaní to bolo akosi ináč myslené, nakoľko to bol bôžik času a jedna z tvárí sa pozerala do minulosti a tá druhá do budúcností. Každý však pochopí na čo pri metafore dvojtvárnosti narážam …
Donald Trump, alebo ak by som bol americký občan, môj hlas v prezidentských voľbách USA by dostal práve on, prečo …
– V jeho predvolebnej kampani nepotrebuje byť napojený a odkázaný na silné finančné skupiny, ktorým by v prípade jeho víťazstva bol zaviazaný a tak by bol povinný lobovať v prezidentskom úrade za nich, ako forma reciprocity.
– Nie je to žiaden zakomplexovaný, či frustrovaný „chlapík“, ale človek ktorý dokázal vybudovať vlastný kapitál, a to v takom rozsahu, že to bezpochyby dokazuje jeho schopnosti manažovať aj takú obrovskú a ekonomicky silnú krajinu akou USA jednoznačne je a viesť ju k jej prosperite aj z jej vlastných zdrojov, vrátane tých ľudských.
– Bude sa snažiť vylepšiť vzťahy s Ruskom, (nájsť zmysluplnú spoločnú reč s Vladimírom Putinom), čo je skutočne nesmierne dôležitá otázka, ako pre USA, tak pre celý svet teda aj EÚ … po stránke bezpečnostnej, strategickej, ekonomicko-hospodárskej …
– Pán Donald Trump aj keď akosi často necestuje na tzv. starý kontinent, do Európy, aj tak sa s hocikým stavím, že aj o polnoci by vedel na mape sveta ukázať kde je Slovensko, Česká republika, či Slovinsko. S určitosťou by si na rozdiel od mnohých iných zámorských politikov nezamenil pojmy a krajiny: „Slovakia a Slovenia“ ((-:
– To, že chce v USA nastoliť väčší poriadok a zaručiť USA, jej občanom väčšiu bezpečnosť snáď nie je žiaden prešľap, ako sa to snažia vsugerovať, či dezinterpretovať rétoriku Donalda Trumpa jeho oponenti.
– Vyčítajú mu, že chce bojovať proti nelegálnej imigrácii. Veď to by mal byť hlavným cieľom každej hlavy štátu, o USA ani nehovoriac … Veď s nelegálnym prisťahovalectvom prichádza násilie, zločinnosť v každej z ich podôb, veď to destabilizuje celú americkú spoločnosť.
– Myslím si, že USA do určitej miery potrebuje sama pre vlastné dobro zmeniť niektoré postoje či už v jej vnútornej, tak i zahraničnej politike a aj o toto sa Donald Trump snaží a bude snažiť … , ak … Ak bude zvolený za prezidenta USA …
– Nuž, svet potrebuje zmenu, zmenu k lepšiemu, tak prečo to nezačať práve v USA, jedným z hlavným, ak nie hlavným tvorcom dejín súčasnosti…?
Myslím si, že práve s Donaldom Trumpom na čele tejto svetovej veľmoci sa to podarí.
Nech nielen v americkej hymnickej skladbe, ale aj v reálnom živote platí: „God bless America – Boh žehnaj Ameriku“, vlastne chcem povedať keď už, tak aj: „God bless all world – Boh žehnaj celý svet“ …

– Nuž, ale nechajme to všetko na amerických občanov, nakoľko len im výlučne a výsostne (ex lege) prislúcha, aby si vybrali toho svojho chceného prezidenta, ktorý ich bude reprezentovať v oblastiach … (aj keď tu ešte stále funguje aj kolektívny rozum US Kongres, – áno, aj o tom je demokracia a demokracia s hlbokými koreňmi … o ktorej sa v US podmienkach dá len ťažko polemizovať, tobôž ju spochybňovať …), ale do veľkej miery určovať, či ovplyvňovať dovolím si povedať, a to bez nadsadzovania aj dejiny celého sveta cez medzinárodnú politiku a obchodné vzťahy, a nielen to …
Nuž, ale nech v amerických voľbách zvíťazí ten lepší kandidát … , zvolený voličmi, občanmi USA s hlasov „good will“ a snáď aj vis major …
– Už teraz vidím, že sa niektorí tzv. Nickovia vo svojej anonymite azda aj do danej témy obujú, či „zvozia“ vyjadrené názory, ale o tom je práve toto fórum (ja si patent na rozum nerobím – ešte to by tak chýbalo…), nuž, alebo tento strohý článok ostane bez povšimnutia …
Well, we will see … what will be … (( -:
“OSOBNE SI VŠAK AJ TAK MYSLÍM, ŽE DONALD TRUMP PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2016 VYHRÁ: USA TOTIŽTO POTREBUJE ZMENU, ZMENU K LEPŠIEMU A D. TRUMP JE JEJ GARANTOM, ČO POZITÍVNE OVPLYVNÍ DIANIE NA CELOM SVETE, TEDA AJ V EU NEVYNÍMAJÚC NAŠE KRÁSNE SLOVENSKO …”
PS:
– Dôležité predovšetkým je však to, aby sa „ad absurdum“ každému z nás (7×10 ͯ , kde X = 9 /exponent/ + nejaké drobné ((-: , bŕŕŕ, vyjadrené veľmi sucho, t.j. numericky, „wow“, závratné „číslo“, nuž, ale za tým sa skrývajú ľudia ich životy a osudy …) na tomto svete aj po voľbách v USA žilo aspoň o čosi lepšie …
—————
– Ďakujem, nech sa darí, K.R. (Pri zachovaní „vyššieho princípu“ jedno „malé zrnko“ na „brehu mora“ … ,tak ako de facto každý jeden z nás …)

Zvýšiť minimálnu mzdu je potrebné, kde sú však limity . . .

15.10.2017

Je nesporné, že kapitál zaujíma predovšetkým lacná pracovná sila ... Prečo ? Prozaické. Poslaním vulgárnej formy kapitálu je predovšetkým generovať zisk. Ako ho teda získať ? Taktiež viac »

Nemecký motor Európy jazdí na pohon z iných krajín EU a Slovensko vo víre dejín . . .

31.07.2017

Nemecko ako iniciátor a hlavný aktér II. svetovej vojny, strojca nevinných obetí, krajina, ktorá vtiahla do plameňov a šialenstva tej doby celý vtedajší svet. Krajina, ktorá bola vtedajšími viac »

Neživme v ľuďoch fikciu, že súčasné Rusko, či USA sú akýmisi svetovými Leviatanmi, škodí to aj EU

08.07.2017

Niektorí takzvaní korektori, či oponenti tzv. konšpiračných teórií paradoxne sami živia iné konšpiračné teórie. Vytvárajú si tie „svoje“, ktoré im z určitých dôvodov vyhovujú, viac »

ukrajina protest

V centre Kyjeva sa demonštrovalo za reformu ukrajinskej politiky

17.10.2017 20:14

V centre Kyjeva podľa médií platili mimoriadne bezpečnostné obmedzenia

obciansky preukaz, citacka, vymena, policia

Dokážu hackeri ukradnúť identitu Slovákov?

17.10.2017 20:00

Chyba v čipoch teoreticky umožňuje prelomiť zabezpečenie elektronických občianskych preukazov.

dobrovoľná vojenská služba, vojak, vojačka, prekážková dráha,

Vojenským drilom dobrovoľne prešla aj dvadsiatka žien

17.10.2017 18:29

Výzva, príležitosť či túžba ísť za detským snom.

Afganistan, útok, vojaci

Taliban útočil v Afganistane v rôznych častiach krajiny. Zabil vyše 70 ľudí

17.10.2017 18:00

Podľa úradov išlo o najväčšie teroristické útoky v tomto roku.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 300210x
Priemerná čítanosť článkov: 8830x

Autor blogu

Kategórie