Založ si blog

Podporujte stranu „XY“, ak však budete potrebovať pomôcť Vy, vykašlú sa na Vás

Po oslovení spolupracovníkom sa stal členom politickej strany XY. Veď prečo nepomôcť uzrieť svetlo sveta dobrej veci, pekným ideám. Veď ich politický program nemal žiadnu výraznú chybu – na papieri. Keď bolo na vážkach, či sa dostane tento politický subjekt do parlamentu bol ochotný zúčastniť sa aj ako aktívny hlasujúci člen na zjednocovacom sneme s iným početne silnejším politickým subjektom. Hlasoval za zjednotenie. Stal sa členom nového politického subjektu … Nebol to pre neho žiaden problém, veď politická strana, ktorá si vypožičala časť (podstatnú) z názvu strany XY mala viac – menej rovnaký politický program, teda OK. Chodil na členské schôdze, ako i na okresné. Prišli voľby komunálne, VÚC, parlamentné, prezidentské. Na každých z nich sa zúčastnil ako predseda okrskovej volebnej komisie. Ešte predtým sa zúčastňoval predvolebnej kampane, tak aby získal pre svojich súkmeňovcov čím viac hlasov, agitoval, presviedčal, písal… Bol dosť agilný aj na vlastnú päsť, všetko nezištne a politickému subjektu, za ktorý „kopal“ vždy nahnal skutočne solídny počet hlasov. O tom, koľko preferenčných krúžkov zabezpečil ľuďom, o ktorých si dovtedy myslel, že si to zaslúžia, ani nehovoriac …, a to nielen vo svojom bydlisku, či okolí, všetko bez akejkoľvek potreby to odprezentovávať na členských schôdzach ako to robili iní. Všetko robil nezištne, veď mu bolo zrejmé, že ide o dobrú vec.
Zrazu sa ocitol bez práce. OK. Povedal si: „Veď dnes máme takú dobu. Žiaden problém, s mojím vzdelaním a bohatými skúsenosťami si ľahko nájdem inú, dokonca možno ešte lepšiu.“ Prebehol mesiac, dva … viac mesiacov. Nič. Nič. Nič. Nikdy nikoho v živote nežiadal o pomoc. Tentoraz však už začalo ísť viac do tuhého. Keď videl ako stranícky súkmeňovci, ktorí sa vedia orientovať v tlačenici, pomohli nielen sami sebe, ale viac – menej celej svojej rodine, či pomaly celej dedine, z ktorej prišli do Bratislavy, už mu to nedalo. Obrátil sa teda na kompetentných, tzv. relevantných „súkmeňovcov“, o ktorých si myslel, že to sú ľudia na správnych miestach s pevným charakterom, ľudia so žičlivým a empatickým prístupom. Reakcie ? „Vieš, ja priamo nemôžem.“ „Nuž, o niečo sa pokúsim.“ „Počkáme na voľby a potom to vyriešime.“ Samé vyhýbavé odpovede bez akéhokoľvek konštruktívneho, konkrétneho riešenia. Hlavný slogan tohto straníckeho subjektu, okrem pár „vyvolených“, ako pre členskú základňu, tak i k voličom sa riadi v intenciách: „Po použití (voľbách) odhodiť. (Veď sme dosiahli xy %-ný zisk a xy mandátov v parlamente, ako i v iných zastupiteľských orgánov a …, tak máme pokoj na ďalšie štyri roky, a pred vypršaním mandátu vyrukujeme s „novou“ proľudovou, ľúbozvučnou rétorikou“.

Až vtedy si akosi viac uvedomil obrovské rozdiely medzi tým, čo tento politický subjekt hlása a ako v skutočnosti koná … Nie čudo, veď mnoho z nich si zabezpečilo lukratívne teplé miesta, či iní sa už cítia za vodou (myslím objemom imania, nahonobenými majetkami vďaka ich postaveniu v straníckych štruktúrach …). Len akosi si málo uvedomujú tú skutočnosť, že za chvíľu budú tentoraz nie za vodou, ale pod zemou, tak ako každý jeden z nás (Veď ľudský život je neskutočne krátky alebo sa mýlim ?…). A majetky, ktoré mnohí z nich nahonobili im budú nanič, vlastne aj ich potomkom, ktorých azda svojím zištným počínaním chceli „zabezpečiť“, nakoľko platí pravidlo: „Ľahko nadobudol, ľahko stratil“, veď jeho pokračovatelia (ich priami potomkovia, či tí čo prídu do rodiny, alebo iní viťúzi…) sa už o to postarajú, áno hoc aj cez „ľahký, bezstarostný“ život (od bežnej márnotratnosti a nezodpovednosti až po alkohol, drogy, nedorozumenia, rozbroje….).

Hovorí sa, že v núdzi poznáš priateľa. Viete aj Vy koľko takýchto známych, priateľov, či deklaratívnych súkmeňovcov máte vo svojom okolí ?

Späť však k dotknutej osobe … teda čo ten dotyčný ? Akosi mu až príliš dlho trvalo než precitol do reality. Prečo asi ? Vychádzal totižto sám zo seba, z toho, že čistému je všetko čisté a konal v symbióze so svojim naivným altruizmom, naturelom, ktorý vychádza z klasickej výchovy v duchu tradičných morálnych hodnôt, nuž nieto sa čomu čudovať … Konečne mu však svitlo, že okolo seba nemal korektných známych, či priateľov, ale samých zištných výlučne na seba orientovaných politických farizejov „mimikrových súkmeňovcov s veľkým egocentrizmom“. Áno vážení, aj toto je škola života … Bohužiaľ on to odskúšal na vlastnej koži … Poviete si: „HLUPÁK, sám si za to môže, veď mohol vedieť, že …“. Nuž, v princípe máte vlastne pravdu …

Možno “len” nenatrafil na tých správnych “kompetentných” partajníkov… (ktorí svoju rétoriku začínajú slovom My, ale vždy myslia v singuláre JA), alebo žeby bolo tomu až tak, že si predsa nevybral ten správny politický subjekt, teda taký kde sa proklamované hodnoty jeho politického programu diametrálne rozchádzali s jeho aplikovaním v reálnom živote – Jednoducho naletel na novodobé prázdne a bezobsažné “1. májové heslá …”, tak ako mnoho iných …

Dnes sa však už prestal pozastavovať nad mnohými mnoho ráz čisto teoretickými interpretáciami „odborníkov“ snažiacich sa popísať spoločenské javy a pochody v kontexte doby bez reálneho kontaktu s prebiehajúcou realitou: “Čo bude, ak bude” – Veď v živote to aj tak nakoniec dopadne úplne ináč …, ale pozerá sa na veci cez prizmu vlastnej empírie, s prozaickým pragmatizmom. Na veci, na ktoré sa kladie otázka: „Ako je to možné ?“, nehľadá komplikované, až bizarne prekombinované konštrukcie – t.j. absurdity, to ponechal dobre plateným “odborníkom”. Dokonca pochopil aj akúsi spoločenskú zákonitú „nadstavbu“, determinovanú a generovanú samotným spoločenským vývojom, vrátane princípov: „Prečo sa súčasná spoločnosť radikalizuje ))-:, či hľadá akési „nové hodnoty“ ))-:, či znovuobjavuje veci, ktoré už boli dávno objavené ((-:, len sa na nich v tej skutočne nezmyselnej hektike akosi pozabudlo…“.

PS:
Človeče, nesúďme ľudí po sľuboch, ktoré sa z opodstatnených príčin nedali splniť, alebo omyly v ich dikcii, ako aj nechcené lapsusy v ich konaní, či spôsob intonácie …), ale cez premyslené ohováranie, intrigy, … nekalé praktiky, ktoré vychádzajú z ich úst, pier a činov. To isté, ak nie s oveľa väčšou vážnosťou platí vo sfére spoločenského a politického prostredia … )) -: /

K.R. ©

Nemecký motor Európy jazdí na pohon z iných krajín EU a Slovensko vo víre dejín . . .

31.07.2017

Nemecko ako iniciátor a hlavný aktér II. svetovej vojny, strojca nevinných obetí, krajina, ktorá vtiahla do plameňov a šialenstva tej doby celý vtedajší svet. Krajina, ktorá bola vtedajšími viac »

Neživme v ľuďoch fikciu, že súčasné Rusko, či USA sú akýmisi svetovými Leviatanmi, škodí to aj EU

08.07.2017

Niektorí takzvaní korektori, či oponenti tzv. konšpiračných teórií paradoxne sami živia iné konšpiračné teórie. Vytvárajú si tie „svoje“, ktoré im z určitých dôvodov vyhovujú, viac »

Denník SME sa vyprofiloval, ako plátok pre štváčov a šíriteľov nepokoja, apel na toleranciu.

28.06.2017

Ak si kupujem noviny, tak výlučne Pravdu, alebo Hospodárske noviny. Prečo ? Nie som senzáciochtivý čitateľ a tieto periodiká sa ešte stále dajú čítať, ako po stránke obsahovej, tak i ich viac »

Gerhard Schröder

Gerhard Schröder: Kritika mojej osoby má pomôcť Merkelovej pred voľbami

17.08.2017 11:20

Nemecký exkancelár Schröder si nemyslí, že by jeho ambícia stať sa členom dozornej rady ruského ropného koncernu Rosnefť poškodzovala obraz SPD pred voľbami.

Rodrigo Duterte, Filipíny

Filipínska polícia zabila pri protidrogovej razii ďalších 26 ľudí

17.08.2017 11:17

Ďalších 26 ľudí bolo zabitých pri protidrogovej razii filipínskej polície v metropole Manila.

väzenie, väznica, mreže, plot

Polícia pátra po 43-ročnom väzňovi

17.08.2017 11:08

Polícia pátra po 43-ročnom väzňovi, ktorý dnes o 07:40 ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici.

Karol Motyka

Sucho láme väzy slovenským obilniciam

17.08.2017 11:00

O slabú úrodu sa postaralo sucho, ktoré obralo poľnohospodárov o jednu pätinu pšenice, jačmeňa, raže a ovsa. Ešte horšia môže byť bilancia jesenných plodín.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 286739x
Priemerná čítanosť článkov: 8434x

Autor blogu

Kategórie