Založ si blog

Bitcoin aj ako pseudo-monetárny detergent, či temný finančný upír. . .

Bitcoin aj ako pseudo-monetárny detergent, či temný finančný upír…

PEREX:
V podstate len „nedávno“ sme boli na Slovensku svedkami pyramidálnych hier, tzv. nebankoviek. V tomto prípade sa jednalo o banálny podvod typu „na koho to slovo padne, ten musí ísť z kola“ … Nuž, doplatilo na to cca XX tisíc ľudí, ktorí sa ulakomili na sľúbené enormné zhodnotenie svojich úspor cez finančný hrnček var „perpetum mobile“ založený na preexponovanom (fiktívnom) zúročení ich vkladov. Analogické humbuky sa však dajú robiť aj oveľa, oveľa sofistikovanejšie a v neporovnateľne väčšej miere, ako z aspektu teritoriálneho (geografického), tak i v objeme samotnom.
Každý už asi pozná digitálnu kryptomenu, minimálne podľa názvu. Takže výlučne pre strohú rekapituláciu:

Čo je to Bitcoin ? (skutočne len stroho)

Bitcoin je nezávislá internetová open-source peňažná mena, ktorou je možné platiť prostredníctvom úplne decentralizovanej P2P siete. Hlavnou unikátnosťou Bitcoinu je jeho plná decentralizácia. Je zámerne navrhnutá tak, aby nikto, vrátane jej autorov, záujmových skupín, alebo vlád, nemohol menu nijako umelo ovplyvňovať, falšovať, aby vôbec nebolo možné zabavovať Bitcoin účty, kontrolovať, peňažné toky alebo spôsobovať infláciu. V sieti neexistuje žiadny centrálny bod, ani nikto, kto by mohol o sieti rozhodovať. Bitcoin je deflačná mena. Celkové množstvo peňazí je konečné a je dopredu známe, a jeho uvoľňovanie do obehu je definované iba matematickými zákonmi. V sieti prebiehajú platby za minimálne alebo žiadne náklady. V súčasnosti to ale neplatí, keďže náklady na každú transakciu bez ohľadu na jej výšku sa pohybujú v desiatkach dolároch, čo bráni masívnejšiemu využitiu bitcoinu ako platobnej meny.
Sieť funguje od roku 2009, kedy ju popísal a vytvoril človek s pseudonymom Satoshi Nakamoto. Zrejme kvôli povahe projektu autor nikdy neuverejnil svoju skutočnú identitu a krátko po väčšom rozšírení Bitcoinu v roku 2010 sa odmlčal úplne. Dnes pre platby existuje oficiálny softvérový klient, o ktorý sa starajú dobrovoľníci z celého sveta a niekoľko alternatívnych klientov.
Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
————————–
Kde tkvie podstata úspechu kryptomeny Bitcoin (či iných analogických pseudo – monetárnych produktov) ?

Podstata „úspechu“ bitcoin-ovej kryptomeny je zakomponovaná v jeho krycích manévroch, netransparentnosti, anonymite vlastníkov i skladbe portfólia. Nuž, čo k finančnej alchýmii veľkých a bezpracných ziskov ešte chýba ? Maličkosť. „Big parcel of the money“ (veľký balík peňazí) a máme super východisko na veľké zhodnotenie už aj tak veľkého balíka. Aj tu platí, že peniaze prinášajú peniaze. Čím je ich viac, tým majú väčšiu finančnú gravitačnú schopnosť, potenciál. Nuž a čo s virtuálnou kryptomenou bitcoinom ? Veď on je v honbe za skutočnými peniazmi len a len v samotnom princípe kamuflážnym prostriedkom, teda určitým zahmlievacím interfacom medzi peniazmi pred, teda investovanými a po vybratí, povedane so štipkou nadhľadu, či irónie „zhodnotenými“. K celej aktivácii „zhodnocovacieho“ procesu je potrebné zapojiť už len aditívum, ktorým je jej zatraktívnenie, teda pseudo-marketingový psychologický ťah a takto umelo expandovať jeho de facto fiktívnu hodnoty cez zvyšovanie cenovej oscilácie samozrejme smerom nahor. Len iluzórne. Mám mnoho US dolárov, alebo Euro ? Chcem ich ešte „zhodnotiť“ ? Nuž nerobím nič iné než to, že nakupujem bitcoiny. Samozrejme nakupujem v okamihu jeho relatívnej recesie (jeho nízkeho kurzu voči iným skutočným finančným menám). Pri skutočne veľkej kúpe bitcoinov zvyšujem ich jednotkovú cenu (výmenný kurz). Malí hráči tento trend vidia, a tak sa správajú ako veľkí finanční žraloci reálni investori a imitujú ich správanie, kupujú ho tiež. Nuž, a tak cena za bitcoin rastie, rastie. Spôsob ako vytĺcť z toho čím viac „zúročeného zisku“ je zvoliť optimálny moment výšky ceny bitcoinu a jeho množstva v mojom, či korporatívnom (kolektívnom) portfóliu a v správnu chvíľu ju hodiť na trh, teda predať. Nuž a následný „cenový šok“, stratu pocítia výlučne malí „podnikatelia“ veľkí hráči, hlavní aktéri zinkasujú následne pretransformovaný bitcoin na skutočnú menu, teda dolár, či euro. To však nie je koniec. Pri takejto transakčnej anonymite a takomto pulzujúcom legálnom vykrádaní sa kryptomena ešte viac zatraktívňuje, nakoľko v očiach menej zasvätených sa pri anonymite investorov celé toto dianie javí ako lukratívny bezpracný biznis. Neznalí malí investori takto „investujú“ ďalej a s určitou cykličnosťou sa ceremoniál náhleho poklesu kryptomeny cez veľkých hráčov na úkor tých malých, ktorí celý tento pseudomonetárny cirkus financujú a umelo evokujú, opäť zopakuje. Veľkí hráči „investori“ si takto môžu cez umelo nafúknutú kryptomenu naplniť vrecká reálnymi „zúročenými“, prerozdelenými peniazmi transformovanými na skutočnú pevnú menu dolár, či euro opäť a opäť… Pre niektorých podnikateľov tu dokonca existuje ešte aj synergický efekt, teda okrem „zhodnocovacieho“ procesu veľkých na úkor malých je bitcoin aj ideálnym finančným detergentom (čistiacim prostriedok) určeným na pranie špinavých peňazí. Nuž, vivat bitcoin, monetárny „zázrak“, mena budúcnosti, či jeho analogické variácie (iné kryptomeny)
——————————-
Resumé:
Bitcoin je „mena“, virtuálna kryptomena určená hlavne, ak nie predovšetkým ))-:
– v prospech finančných žralokov, predátorov, ktorí cez túto virtuálnu menu chytajú svoje naivné obete,
– na pranie, či vyjadrené priamočiaro legalizáciu tzv. špinavých peňazí (bitcoin – finančný detergent, finančná mena typu VBC – virtual bleach currency),
Aj keď nevylučujem možnosť, že prostredníctvom bitcoinu si sem – tam môže „zarobiť“ aj malý „investor“, ale to len v prípade, že odhadne správny moment, kedy je potrebné sa tejto kryptomeny zbaviť (predať ju), tak ako pri kartovej hre „Čierny Peter“, nuž ale to je už založené skôr na intuícií, či náhode (zvanej šťastena). Ak si niekto z bežných smrteľníkov myslí, že na bitcoine zarobí, je to viac menej také isté ako zájsť do kasína a začať hrať ruletu, či iný gambling.
Apropo, to, že bitcoin ako i iné kryptomeny skrz svoju anonymitu, nekontrolovateľnosť, prudko pulzujúci vývoj (ťažko odhadnuteľné „kurzové“ výkyvy), neodhadnuteľnú absorpciu skrytých pseudo hodnôt schopných sa konvertovať na skutočné obeživá (iné reálne meny) môžu okrem svojej detergenčnej (čistiacej, legalizačnej) dekriminačnej schopnosti spôsobovať aj globálne šarapaty v menšom, či väčšom rozsahu v korektnom monetárnom systéme s následnými negatívnymi konsekvenciami na celý ekonomicko – hospodársky systém azda netreba ani nejako obzvlášť zdôrazňovať.

Nuž, Bitcoin a analogické kryptomeny skutočne nemajú nič spoločné s aspoň ako – tak serióznym monetárnym systémom ))-:

© Kalafut Rastislav

Sýria nemôže byť vojenským polygónom USA a Ruska, následky môžu byť fatálne . . .

15.04.2018

Použitie zbraní je hrozná vec, o to viac, keď sa jedná o chemické zbrane (aj keď v princípe, ak Vás niečo rozseká, spáli, či rozleptá pľúca, tak je skutočne okrem toho, že nastane smrť viac »

Donedávna „strašiak“ D. Trump a USA, dnes hystéria proti V. Putinovi a Rusku.

29.03.2018

Pred prezidentskými voľbami v USA sa v médiách hlavne skrz niektorých „politikov“ a ich mediálne hlasné trúby šírili, áno aj na Slovensku, názory pre zjednodušenie: „Aké priam nešťastie viac »

Vražda, nepokoje, demisia, nová Vláda SR, a čo ďalej . . .

23.03.2018

Úvodom poznamenávam, že mne ani mojím blízkym súčasná vláda, či akýkoľvek politický subjekt nikdy nijako nepomohli ani teraz, tak ani nikdy v minulosti ... apropo, a na rozdiel od dobre honorovaných viac »

Andrej Danko

Voľný pohyb osôb je základ únie, ochrana hraníc je absolútna priorita, tvrdí Danko

23.04.2018 15:22

Ochrana vonkajšej hranice EÚ a slobodný pohyb v únii musí byť podľa predsedu NR SR Andreja Danka pre členské štáty absolútnou prioritou.

opatera - starostlivosť - starší človek - senior

Rozbieha sa tretí ročník súťaže pre ochrancov seniorov

23.04.2018 15:00

Starších ľudí pribúda, nie vždy však cítia primeraný záujem spoločnosti. Upozorniť na to sa opäť podujali organizátori súťaže o ocenenie Senior Friendly.

arménsko, jerevan

Arménsky premiér nevydržal vo funkcii ani týždeň, po veľkých protestoch podal demisiu

23.04.2018 14:43, aktualizované: 15:01

Arménsky premiér Serž Sarkisjan podal demisiu, informovala jeho tlačová služba.

Pellegrini

Zvýšenie platov je prioritou pre premiéra aj odborárov

23.04.2018 14:20

Prioritou vlády bude aj to, aby sa výraznejšie zvýšili platy vo verejnej a štátnej správe. Uviedol to premiér Peter Pellegrini po rokovaní s odborármi.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 359741x
Priemerná čítanosť článkov: 7820x

Autor blogu

Kategórie