Založ si blog

Cesta žitia nášho i cieľ samotný . . .

Cesta žitia nášho nie rovná, ale hrboľatá a pretkaná zákrutami mnohými je ona.
Lež vnútorný zrak náš vždy ako oko naše predom varovať by nás mal pred zakopnutím, kolíziou možnou.

Zahľadení však mnoho ráz len k horizontom nášho snaženia sme akosi až príliš. Aspoň tak sa to v našich mysliach v tie chvíle ako prvoradá dôležitosť pre naše žitie javí, nepozerajúc sa pritom pod nohy naše kráčajúce. Pohľad náš ustrnuto smeruje len na cieľ samotný, ten nami vysnívaný.

Nepozeráme ni pod nohy, ni vôkol seba. Ponáhľame sa za métami mnoho ráz až príliš márnivými a prchavými v jednom. Chiméra našich predstáv, majestát náš vybájený oslepuje nás pritom natoľko, že sa sami vlastnou vinou na ceste žitia potkýname a môžeme si za to práve my sami.

Inokedy nám niekto iný, ktorému slovo charakter je pojem neznámy pod tie naše nohy tú svoju podloží, práve v tej chvíli, keď to najmenej čakáme.

Ba i terén náročný žitia nášho púť sa pred nami môže zjaviť ťažko schodný, zrazu, znenazdajky, a už sme dolu, na kolenách.

Padáme na zem pri našich zakopnutiach, nech je ten dôvod hocijaký.

Niekto sa rozplače, ba i ľutovať sa nechá.
Iný sa ešte s väčšou vervou a odhodlaním pokračovať v ceste rozhodne a postaví sa, hoc s podlomenými nohami, na mieste kde by iný nadobro rezignoval. On ale s mysľou húževnatou neúnavne za svojim cieľom ďalej uberá sa.

Nie každý človek po tom istom túži a nie rovnaké chodníky si vyberá, či kliesni.

Ten však, kto pri chôdzi svojej v ústrety cieľu kráča s myšlienkou ušľachtilou, ten ľahšie vstáva i boľačky utŕžené pri svojich pádoch znáša.

Padáme a vstávame. Koľkokrát ? Veľa !

Nie však hanba padnúť je, ale nepostaviť sa a nedôjsť do svojho cieľa.

Dôjsť do cieľa hoc premoknutí znojom do nitky od únavy, ufúľaní a doráňaní bárs i do kosti samotnej, ale s dušou svojou nepošpinenou, až alabastrovo čistou.

Práve to by malo byť cieľom, misiou našej pozemskej púte, nášho pozemského bytia i snaženia samotného. AMEN.

K.R.

Už teraz je to hrozné. . . , ale aktivácia NATO, čl. 5 Zmluvy. . . by mohla viesť k „začiatku konca“.

25.02.2022

Nech si každý jeden z nás hľadá sám odpoveď na otázku prečo je dnes Rusko a Ukrajina vo vojne, (dnes už každý vie, že včera, 24.2.2022 vypukla azda nikým nepredvídaná bratovražedná vojna medzi Ruskom a Ukrajinou). Myslím si, že priemerne inteligentný človek, ktorý sleduje dianie okolo seba a zapne si nielen jeden informačný zdroj a nie je náchylný zjesť všetko aj s [...]

Pozor na rusky SPUTNIK, prečo . . . ?

03.03.2021

Každý na Slovensku už vie, že na Slovensko dorazila prvá dávka ruskej proti COVID-ovej vakcíny SPUTNIK V. Nech je ako je, už vonkoncom nezáleží na tom kto ju obhajuje a kto ju zatracuje, či už z toho, že: „Nie je ešte povolená v EÚ, ani na Slovensku …“ alebo z iného dôvodu. Ľudia však umierajú na COVID 19. Dnes už nie na základnú formu, ale pomaly už asi na [...]

Príbeh: „Lesk“, či „bieda“ éry socializmu 70. – 80. rokov.

28.02.2021

Vyrastal som na jednom z bratislavských sídlisk. Písali sa sedemdesiate a osemdesiate roky dvadsiateho storočia. Hoc sa Bratislava dnes považuje za akési kozmopolitné mesto, ja som vtedy viac menej nové sídlisko vnímal ako vidiecky satelit so všetkým osobitým „folklórom“, čo k tomu patrí. Skladba sídliska bolo dosť pestrá. Na dokreslenie. Jeden bytový panelový dom mal až [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 416469x
Priemerná čítanosť článkov: 9054x

Autor blogu

Kategórie