Založ si blog

Pozor na rusky SPUTNIK, prečo . . . ?

Každý na Slovensku už vie, že na Slovensko dorazila prvá dávka ruskej proti COVID-ovej vakcíny SPUTNIK V. Nech je ako je, už vonkoncom nezáleží na tom kto ju obhajuje a kto ju zatracuje, či už z toho, že: „Nie je ešte povolená v EÚ, ani na Slovensku …“ alebo z iného dôvodu. Ľudia však umierajú na COVID 19. Dnes už nie na základnú formu, ale pomaly už asi na „xy -tú“ formu jej mutácií. Žeby sme začali očkovať ľudí „destilovanou vodou, Made in Slovakia?“ Tá neublíži. Žiaden „side effect“. Nuž a možno zaúčinkuje ako placebo „mentálny, autosugestívny liek“ a je po problémoch ))-:. To akože fakt SPUTNIK V ešte nemá žiadne seriózne reporty nielen z laboratórnych podmienok, ale dnes už aj z reálnej relevantnej klinickej praxe ? Veď koľko ľudí do dnešného dňa už bolo touto vakcinačnou látkou zaočkovaných … ?
Nuž, ale in medias res. Z dobre informovaných zdrojov sa určití ľudia dozvedeli vážnu vec. Akú ? Áno, aj SPUTNIK V sa aplikuje v dvoch dávkach s odstupom 21 dní. Ale pozor ! Už prvá dávka má vážne vedľajšie účinky. Po jej podaní namiesto „S p u t n i k V“ začnete písať „C п у т н и к, п я т ь (может быть – B)“. Po druhej dávke už zvládnete celú Azbuku a o dva dni neskôr začnete hovoriť, čítať i písať excelentnou ruštinou, a to už uznajte, že by bola hybridná vojna ako hrom !
Nuž, teraz už vážne. Už väčšinu ľudí nebaví, ba až unavuje počúvať reči o nebezpečnom Rusku od xy … a na druhej strane zase na oplátku o vážnom nebezpečenstve zo strany USA od yz … Ďalší to berú zase frontálnejšie, vraj „ako na naše Slovensko každý striehne a chce nás „HAM, NA JEDEN HLT“ … Vyjadrené analógiou rozprávky, ale veď prečítajte si sami pútavý titul: „O Červenej Čiapočke a vĺčkovi Tĺčkovi.“ S čítaním tejto pútavej knižky (trileru) to však fakt nepreháňajte, nakoľko … !!!
Vraj máme bojovať proti konšpiráciám ? Položme si ruku na srdce s otázkou: „Nie sme to mnohokrát práve my, čo sme ich hlavnými šíriteľmi ?“
Prepáčte, ale prestaňme už konečne „blbnúť“. Ja mám skutočne jedno staré, ojazdené auto značky Chevrolet (značka USA) a tankujem na „maďarskej“ čerpačke firmy MOL. Nuž a neverili by ste, že do tej starej 14 ročnej už de facto haraburdy (na ktorú by ste dozaista nezbalili žiadnu babu, práve naopak …) tankujem benzín a hádajte odkiaľ ? Predstavte si, že z ropy, ktorá tečie z Ruska. Nuž a ráno si tiež varím kávu na plynovom horáku, kde horí ohník, horí a verte mi „hriešnikovi jednému“ tiež z ruského plynu.
Bojím, bojím, že už začínam mať z toho všetkého takú averziu, že zajtra ten môj „very old & rusty vehicle“ budem radšej tlačiť a kávu si uvarím pred domom na našom slovenskom ohníku, ako inak ako z dreva v neďalekom parku ((-: Len dúfam, že ma pri tom mestskí policajti nenachytajú, vraj sa to nemôže, alebo keď je ohník z nášho slovenského dreva, tak sa to predsa len akosi dá ? Veď inej možnosti ani nebude !

PS:
Prepáčte, ale nedalo mi, aby som to všetko, hoc je to v dnešnej dobe skutočne obzvlášť vážne, akosi neodľahčil.
Nuž a ešte jedna poznámka. Predtým než budeme o niečom „skalopevne presvedčení“, skúsme v prvom rade aspoň trošku pootvoriť nielen naše mysle, ale aj srdcia a pochopiť skutočnú hierarchiu reálnych hodnôt a následne i priorít samotných …

ZÁVER:
PODĽA MŇA NIE JE TAK DOLEŽITÉ ODKIAĽ VAKCÍNA, ČI „LIEK“ POCHÁDZA (schválne to ilustrujem trošku geopoliticky „antagonisticky“), ČI BY TO BOL NAPR. Z IZRAELA, ALEBO NIEKTORÝ ARABSKÝ ŠTÁT, ALEBO POCHÁDZA Z USA, ČI RUSKA, NAKOĽKO TU IDE O ĽUDSKÉ ZDRAVIE, ĽUDSKÉ ŽIVOTY, A TO JE VŽDY NA PRVOM MIESTE, ASPOŇ V MOJOM HODNOTOVOM REBRÍČKU, ALEBO SA MÝLIM ???

Ďakujem, nech sa nám (Vám) všetkým skutočne dobre vodí …
© R. Kalafut

P. Pellegrini, prezidentské voľby 2024 a dobrá správa pre Slovensko . . .

03.03.2024

Prezidentské voľby sú predo dvermi. Prieskumné agentúry uverejňujú prvé výsledky, ako by mohli dopadnúť. Výsledky sú de facto unisono v prospech P. Pellegriniho aj keď „až“ v ich druhom kole. Nie som anketár, zberateľ údajov, kto by koho volil, ale asi o to lepšie. Pohybujem sa medzi ľuďmi a nie som odtrhnutý od reality ako v intenciách spoločenských nálad, tak i [...]

Prestaňme podporovať vojnu ! Let’s stop supporting war ! Давайте перестанем поддерживать войну !

11.10.2023

Už teraz má Slovensko krvavé ruky, ako negatívne dedičstvo predošlej vlády… Nepoznám obranné, či útočné zbrane. Každá zbraň zabíja ľudí a ničí materiálne hodnoty. Koľko ľudí zabili zbrane vyvezené zo Slovenska do vojny medzi Ruskom a Ukrajinou ? Koľko ruských, ale aj ukrajinských chlapcov, vojakov bolo nimi zabitých a koľko civilistov ? Koľko materiálnych [...]

Darmo ste intrigovali a pľuli na Fica, Danka i Pelegríniho, 30. 9. 2023 národ slovenský rozhodol, že dedičstvo našich otcov bude zachované !

06.10.2023

Úvod: Málo „svätých“, ak vôbec nejakého som stretol vo svojom živote. Človek nie je tvor dokonalý, ergo na každého z nás sa nejaká špina počas žitia nalepí, hoc i malá „nepatrná“, o to viac, že dnešný svet sa podobá skôr na spoločenské smetisko ako na čisté, „ideálne“ prostredie. Jadro: Toľko špiny, intríg za posledného tri a pol roka, prízemné a [...]

polizei, rakúsko

Vo viedenskom hoteli našli telo 29-ročného Slováka, niekto ho asi dobil na smrť

24.07.2024 16:54

Spomínaný hotel sa nachádza iba 200 metrov od policajnej stanice.

hrad, Devin, rekonstrukcia, oprava

Pomsta za vlaňajšok? Taraba chce na „strategických pamiatkach“ vidieť slovenskú vlajku, Vallo mu Devín nepredá

24.07.2024 16:53

Mesto do rekonštrukcie a údržby hradu investovalo státisíce eur, kvalitu služieb potvrdzuje aj neustále rastúca návštevnosť Devína.

Hladomor / Potravinová kríza /

Hladom vo svete trpelo vlani 733 miliónov ľudí, každý jedenásty obyvateľ Zeme

24.07.2024 16:43

Situácia sa výrazne zhoršila počas pandémie covidu.

Věra Jourová

Jourová: Eurokomisia začne voči Slovenku konanie, ak bude pokračovať v zákone o mimovládkach

24.07.2024 16:40

Bola som v Bratislave a vyjadrila som sa k tomu veľmi jasne," uviedla Jourová.

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 452840x
Priemerná čítanosť článkov: 9242x

Autor blogu

Kategórie