Založ si blog

Pozor na rusky SPUTNIK, prečo . . . ?

Každý na Slovensku už vie, že na Slovensko dorazila prvá dávka ruskej proti COVID-ovej vakcíny SPUTNIK V. Nech je ako je, už vonkoncom nezáleží na tom kto ju obhajuje a kto ju zatracuje, či už z toho, že: „Nie je ešte povolená v EÚ, ani na Slovensku …“ alebo z iného dôvodu. Ľudia však umierajú na COVID 19. Dnes už nie na základnú formu, ale pomaly už asi na „xy -tú“ formu jej mutácií. Žeby sme začali očkovať ľudí „destilovanou vodou, Made in Slovakia?“ Tá neublíži. Žiaden „side effect“. Nuž a možno zaúčinkuje ako placebo „mentálny, autosugestívny liek“ a je po problémoch ))-:. To akože fakt SPUTNIK V ešte nemá žiadne seriózne reporty nielen z laboratórnych podmienok, ale dnes už aj z reálnej relevantnej klinickej praxe ? Veď koľko ľudí do dnešného dňa už bolo touto vakcinačnou látkou zaočkovaných … ?
Nuž, ale in medias res. Z dobre informovaných zdrojov sa určití ľudia dozvedeli vážnu vec. Akú ? Áno, aj SPUTNIK V sa aplikuje v dvoch dávkach s odstupom 21 dní. Ale pozor ! Už prvá dávka má vážne vedľajšie účinky. Po jej podaní namiesto „S p u t n i k V“ začnete písať „C п у т н и к, п я т ь (может быть – B)“. Po druhej dávke už zvládnete celú Azbuku a o dva dni neskôr začnete hovoriť, čítať i písať excelentnou ruštinou, a to už uznajte, že by bola hybridná vojna ako hrom !
Nuž, teraz už vážne. Už väčšinu ľudí nebaví, ba až unavuje počúvať reči o nebezpečnom Rusku od xy … a na druhej strane zase na oplátku o vážnom nebezpečenstve zo strany USA od yz … Ďalší to berú zase frontálnejšie, vraj „ako na naše Slovensko každý striehne a chce nás „HAM, NA JEDEN HLT“ … Vyjadrené analógiou rozprávky, ale veď prečítajte si sami pútavý titul: „O Červenej Čiapočke a vĺčkovi Tĺčkovi.“ S čítaním tejto pútavej knižky (trileru) to však fakt nepreháňajte, nakoľko … !!!
Vraj máme bojovať proti konšpiráciám ? Položme si ruku na srdce s otázkou: „Nie sme to mnohokrát práve my, čo sme ich hlavnými šíriteľmi ?“
Prepáčte, ale prestaňme už konečne „blbnúť“. Ja mám skutočne jedno staré, ojazdené auto značky Chevrolet (značka USA) a tankujem na „maďarskej“ čerpačke firmy MOL. Nuž a neverili by ste, že do tej starej 14 ročnej už de facto haraburdy (na ktorú by ste dozaista nezbalili žiadnu babu, práve naopak …) tankujem benzín a hádajte odkiaľ ? Predstavte si, že z ropy, ktorá tečie z Ruska. Nuž a ráno si tiež varím kávu na plynovom horáku, kde horí ohník, horí a verte mi „hriešnikovi jednému“ tiež z ruského plynu.
Bojím, bojím, že už začínam mať z toho všetkého takú averziu, že zajtra ten môj „very old & rusty vehicle“ budem radšej tlačiť a kávu si uvarím pred domom na našom slovenskom ohníku, ako inak ako z dreva v neďalekom parku ((-: Len dúfam, že ma pri tom mestskí policajti nenachytajú, vraj sa to nemôže, alebo keď je ohník z nášho slovenského dreva, tak sa to predsa len akosi dá ? Veď inej možnosti ani nebude !

PS:
Prepáčte, ale nedalo mi, aby som to všetko, hoc je to v dnešnej dobe skutočne obzvlášť vážne, akosi neodľahčil.
Nuž a ešte jedna poznámka. Predtým než budeme o niečom „skalopevne presvedčení“, skúsme v prvom rade aspoň trošku pootvoriť nielen naše mysle, ale aj srdcia a pochopiť skutočnú hierarchiu reálnych hodnôt a následne i priorít samotných …

ZÁVER:
PODĽA MŇA NIE JE TAK DOLEŽITÉ ODKIAĽ VAKCÍNA, ČI „LIEK“ POCHÁDZA (schválne to ilustrujem trošku geopoliticky „antagonisticky“), ČI BY TO BOL NAPR. Z IZRAELA, ALEBO NIEKTORÝ ARABSKÝ ŠTÁT, ALEBO POCHÁDZA Z USA, ČI RUSKA, NAKOĽKO TU IDE O ĽUDSKÉ ZDRAVIE, ĽUDSKÉ ŽIVOTY, A TO JE VŽDY NA PRVOM MIESTE, ASPOŇ V MOJOM HODNOTOVOM REBRÍČKU, ALEBO SA MÝLIM ???

Ďakujem, nech sa nám (Vám) všetkým skutočne dobre vodí …
© R. Kalafut

Už teraz je to hrozné. . . , ale aktivácia NATO, čl. 5 Zmluvy. . . by mohla viesť k „začiatku konca“.

25.02.2022

Nech si každý jeden z nás hľadá sám odpoveď na otázku prečo je dnes Rusko a Ukrajina vo vojne, (dnes už každý vie, že včera, 24.2.2022 vypukla azda nikým nepredvídaná bratovražedná vojna medzi Ruskom a Ukrajinou). Myslím si, že priemerne inteligentný človek, ktorý sleduje dianie okolo seba a zapne si nielen jeden informačný zdroj a nie je náchylný zjesť všetko aj s [...]

Cesta žitia nášho i cieľ samotný . . .

26.10.2021

Cesta žitia nášho nie rovná, ale hrboľatá a pretkaná zákrutami mnohými je ona. Lež vnútorný zrak náš vždy ako oko naše predom varovať by nás mal pred zakopnutím, kolíziou možnou. Zahľadení však mnoho ráz len k horizontom nášho snaženia sme akosi až príliš. Aspoň tak sa to v našich mysliach v tie chvíle ako prvoradá dôležitosť pre naše žitie javí, [...]

Príbeh: „Lesk“, či „bieda“ éry socializmu 70. – 80. rokov.

28.02.2021

Vyrastal som na jednom z bratislavských sídlisk. Písali sa sedemdesiate a osemdesiate roky dvadsiateho storočia. Hoc sa Bratislava dnes považuje za akési kozmopolitné mesto, ja som vtedy viac menej nové sídlisko vnímal ako vidiecky satelit so všetkým osobitým „folklórom“, čo k tomu patrí. Skladba sídliska bolo dosť pestrá. Na dokreslenie. Jeden bytový panelový dom mal až [...]

polícia, policajná páska

Všetkých obvinených z akcie Crassus proti takáčovcom prepustili

21.09.2023 23:40

Viacerým osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marine Le Penová.

Le Penová vráti europarlamentu 330-tisíc eur za fiktívnych asistentov

21.09.2023 20:49

Francúzska politička Marine Le Penová, ktorá bola poslankyňou EP v rokoch 2004 - 2017, bola podozrivá, že cez fiktívnych asistentov využívala zdroje EÚ v prospech svojej strany.

SR Bratislava Vláda Dočasná Schôdza TK BAX

Zdaniť banky a monopoly stačiť nebude. Šetrenie pocíti každý, predpovedá ekonóm

21.09.2023 20:15

Menej bolestné škrty teraz, alebo drastické o desať rokov? Tak znie podľa ekonóma Martina Šustra otázka, ktorej sa politici snažia pred voľbami vyhnúť.

Volodymyr Mateusz

Zbohom poľským zbraniam? Moskva sa zo sporu Kyjeva s Varšavou teší predčasne

21.09.2023 20:06, aktualizované: 21:20

Je to koniec jedného z najtesnejších spojenectiev, ktoré Ukrajine pomohli vyše pol druha roka čeliť ruskej invázii? Alebo len epizodické nedorozumenie, ktoré Kyjev s Varšavou čoskoro vyriešia?

Kalafut Rastislav

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 419608x
Priemerná čítanosť článkov: 9122x

Autor blogu

Kategórie